چقدر درباره میزان تأثیر تولید محتوا در اینستاگرام اطلاعات دارید؟ آیا می‌دانید که فعالیت در این شبکه اجتماعی محبوب می‌تواند تأثیر چشم‌گیری در افزایش درآمدهای شما داشته باشد؟ اینستاگرام یکی از شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار در جهان است که توانسته در مدت زمان کوتاهی توجه بخش زیادی از مردم کشورهای مختلف را به خود جلب کند. این شبکه اجتماعی ظرفیت‌های زیادی برای تبلیغات و معرفی برندهای مختلف دارد. شاید به همین دلیل است که اکثر کسب و کارهای کوچک و بزرگ تلاش می‌کنند که با استفاده از تولید محتوای جذاب و کاربردی تعداد مخاطبان پیج خود را افزایش دهند. شما به راحتی با تولید محتوا می‌توانید تعداد زیادی فالوور واقعی به دست بیاورید. به خاطر داشته باشید که تمامی کاربران اینستاگرام که پیج شما را دنبال می‌کنند، مشتریان بالقوه محصولات یا خدماتتان هستند؛ بنابراین نباید به هیچ عنوان تأثیر تولید محتوا در اینستاگرام را در افزایش تعداد مشتریانتان نادیده بگیرید.

انواع روش‌های تولید محتوا در اینستاگرام را می‌توان به سه دسته متن، عکس و ویدئو تقسیم‌بندی کرد. استفاده از عکس‌های جذاب می‌تواند مخاطب را به خواندن کپشن ترغیب کند به همین دلیل است که انتخاب و یا تهیه عکس‌های باکیفیت، تأثیر بسیاری در موفقیت پیج اینستاگرامی شما دارد. محتوای متنی یا به عبارت دیگر کپشن نیز با توجه به زمینه فعالیت پیجتان باید از جذابیت کافی برخوردار باشد و یا اطلاعات مورد نیاز فالوورهایتان را در اختیارشان قرار بدهد. ساخت و انتشار پست‌های ویدئویی نیز جزو ضروری‌ترین روش‌های تولید محتوا در اینستاگرام به حساب می‌آیند زیرا شما می‌توانید بیشترین اطلاعات را در مدت زمان کمتری به مخاطبان منتقل کنید.

تأثیر تولید محتوا در اینستاگرام
تأثیر تولید محتوا در اینستاگرام

 

چگونه تأثیر تولید محتوا در اینستاگرام را افزایش دهیم؟

بسیاری از افرادی که تجربه تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی به خصوص اینستاگرام را دارند؛ به خوبی می‌دانند که صرفاً تولید محتوای باکیفیت نمی‌تواند تضمین‌کننده دیده شدن و مورد توجه قرار گرفتن از جانب کاربران این شبکه اجتماعی شود. البته به هیچ عنوان نباید نقش تولید محتوای باکیفیت را در جذب فالوور نادیده گرفت؛ با این حال نمی‌توان آن را تنها عامل موفقیت در اینستاگرام دانست. عوامل گوناگونی می‌توانند تأثیر تولید محتوا در اینستاگرام را افزایش دهند. به عنوان مثال استفاده از هشتگ‌ها، انتشار پست و استوری در ساعت‌هایی که بیشتر مخاطبان شما آنلاین هستند و تبلیغات از جمله کارهایی هستند که شما باید برای افزایش تأثیر تولید محتوا در اینستاگرام انجام بدهید.

هشتگ‌ها راهنماهای بسیار خوبی برای کاربران اینستاگرام به شمار می‌آیند؛ به طوری که آن‌ها با جستجو کردن عبارت مورد نظرشان می‌توانند به راحتی تعداد زیادی از پست‌های مرتبط به یکدیگر را مشاهده کنند. انتخاب بهترین زمان برای انتشار پست‌ها و استوری‌ها نیز در افزایش تعداد بازدیدها مؤثر است. همان‌طور که می‌دانید افزایش تعداد ویوی پست‌ها در ساعات اولیه انتشار، دیده شدن آن‌ها را در اکسپلورر اینستاگرام تضمین می‌کند؛ پس نباید این فرصت را برای جذب فالوورهای جدید از دست بدهید. نکته دیگری که بسیاری از افراد از آن غافل هستند، نقش تبلیغات در افزایش تأثیر تولید محتوا در اینستاگرام است. تولید و انتشار بهترین محتوا، بدون داشتن فالوورهای واقعی و فعال نمی‌تواند به شما در رشد و پیشرفت کسب و کارتان کمک کند؛ پس تبلیغات را جدی‌تر بگیرید و برای آن برنامه‌ریزی کنید.

 

منبع: آژانس دیجیتال مارکتینگ لرد دیزاین